Vysávače / tepovače

Sú vysávače, s ktorými môžete vysávať nasucho, ale aj tie, s ktorými sa dá vysávať na suché aj mokré povrchy. Vysávače môžeme takisto rozlišovať podľa toho, aký povrch a aké znečistenie je s nimi možné vysávať (koberec, dlažba, kancelárie, garáže, závody). Na vysávanie kancelárskych priestorov väčšinou stačia jednomotorové vysávače určené na suché vysávanie. Na vysávanie väčších plôch je vhodné použiť dvoj až trojmotorové vysávače. Výhodou týchto vysávačov je to, že sa nimi dá vysávať nepretržite. Kým jeden motor pracuje, zatiaľ je druhý vypnutý a oddychuje.

Dokonalú filtráciu dosiahnete prídavným filtrom HEPA, ktorý sa dá nasadiť na typy Columbus SW 50, 52 a 53. Použitie HEPA filtra sa vyžaduje pri vysávaní veľmi jemného prachu. Využijete ho napríklad po stavebných úpravách, vo výrobných halách, skladoch a v priestoroch, kde sa vyžaduje absolútna čistota. Prídavný HEPA filter chráni nielen samotný vysávač, ale je zárukou toho, že sa do priestoru nedostane späť mikroprach. Vysávače Columbus s HEPA filtrom ocenia tiež alergici. Spomínané typy môžete použiť aj na mokré vysávanie, napríklad pri čistení namokro, t.j. po čistení jednokotúčovým strojom, v garážach alebo iných mokrých prostrediach.

Na mokré čistenie kobercov sa používajú tepovače - extraktory Columbus. Tie pomocou tlaku nastriekajú čistiaci roztok hlboko do koberca (alebo na čalúnený nábytok) a následne ho s uvoľnenou nečistotou odsajú.


Vysávače